Cik maksā celtniecības stalažu kvadrātmetrs?

Cik maksā celtniecības stalažu kvadrātmetrs?

Praktiski katru dienu mums zvana cilvēki un jautā: „Cik pie Jums maksā celtniecības stalažu kvadrātmetrs”. Es četrus gadus strādāju uzņēmumā Laierun četrus gadus esmu ļoti vēlējies padiskutēt par šo tēmu ar cilvēkiem, kuri uzdod šādu jautājumu, bet es atturējos. Bet piektajā gadā – neizturēju.

INFORMĀCIJA PARESONĀM, KURAS VĒLAS NOSKAIDROT, CIK PIE MUMS MAKSĀ CELTNIECĪBAS STALAŽU KVADRĀTMETRS

Materiāla autors Viktors Voroncovs, UAB „Layher Baltic” direktors

Kādēļ Jūs neejat uz RIMI un kasē nejautājat – „Cik pie Jums maksā salasīt grozu ar pārtiku? Bet cik – ratus?” Laikam Jūs saprotat, ka šādu jautājumu RIMI uztvers neadekvāti, bet nez kādēļ domājat, ka to var pajautāt uzņēmumam, kas nodarbojas celtniecības stalažu tirdzniecību! Gribat es Jums atklāšu zemas kvadrātmetra cenas noslēpumus?

NOSLĒPUMS Nr.1 – papildināt 0,5-1 metru darba platības no celtniecības stalažām pa kreisi un pa labi un 2 metrus uz augšu. Ja celtniecības stalažu izmērs ir 12,28×6 metri (vai 73,68 kv.m.), tad var teikt, ka stalažu laukums sastāda 114,24 kv.m. vai par 36% vairāk.

NOSLĒPUMS Nr.2 – izvēlēties celtniecības stalažas ar vismazāko pašizmaksu. 3,07 m seguma lineārais metrs ir par 25% mazāks, nekā 1,57 m seguma lineārais metrs. Piedāvājumā rakstām tikai 3,07 m segumu (kas absolūti neatbilst reālajam stāvoklim) un sakām, ka kvadrātmetra cena ir zemāka.

NOSLĒPUMS Nr.3 – nepiedāvājam vispār vai piedāvājam nepietiekami daudz segumus ar integrētām kāpnēm. Jo tā ir visdārgākā detaļa, tādējādi samazinām kvadrātmetra cenu.

NOSLĒPUMS Nr.4 – piedāvājumā neiekļaujam malu izlīdzināšanu. Kādēļ tā vajadzīga – ja darba inspekcija nepārbauda katru dienu.

NOSLĒPUMS Nr.5 – vispār nepiedāvāt vai piedāvāt nepietiekami daudz enkurus celtniecības stalažu fiksēšanai pie sienas. Uzstādīšanas gaitā pateikt klientam, ka tie ir jāiegādājas papildus vai klientam ir pašam jāatrisina šī problēma.

3 2

Diezgan bieži, komunicējot ar lietuviešu celtniekiem, rodas iespaids, ka Latvia ES iestājās 2004.gadā, bet daži cilvēki palika PSRS. Bezmaksas siers ir tikai peļu slazdā – šodien nopirkāt lietotas krāsotas celtniecības stalažas –katru gadu būs jāiegulda nauda, lai uzturētu to darbspēju. Nopirkāt jaunas vācu cinkotas celtniecības stalažas – tām nebūs nepieciešami ieguldījumi tuvākajos 20 gados. Domājat, ka ieekonomējāt, šodien lēti nopērkot? Kļūdāties – ieguvāt sev galvassāpes un pastāvīgu naudas ieguldīšanu uz tuvākajiem gadiem. Tagad nav naudas – aizejiet uz jebkuru banku un paņemiet 5000 euro patēriņa kredītu, nopērciet normālas celtniecības stalažas un strādājiet, no peļņas atdodiet naudu. Pilnībā samaksājāt par celtniecības stalažām – tās ir bilancē kā pamatlīdzekļi, Jums jau ir solīda firma. Ejat pensijā – varat uzņēmējdarbību nodot bērniem un viņiem arī vēl ilgi nebūs jāinvestē celtniecības stalažās, sliktākajā gadījumā lietotas vācu celtniecības stalažas ir viegli pārdot par saprātīgu samaksu.

5 2 4 2

Tiem, kuriem patīk iegādāties celtniecības stalažas par zemāko kvadrātmetra cenu, ir labs ieteikums – savā pagalmā iestādiet bambusu un taisiet bambusa celtniecības stalažās – kvadrātmetrs būs gandrīz bez maksas.

Visiem pārējiem – droptesta video. Tiek modelēts cilvēka kritiens uz stalažām. Šādus testus jāiztur visām celtniecības stalažām, kas tiek izmantotas ES. Celtniecības firmu īpašnieku uzmanībai: „Noekonomēji šodien – tiki cietumā rīt”!